Hlubší pronikání do problematiky investování nemusí vždy znamenat studování grafů a pročítání sáhodlouhých zpráv. Připravili jsme pro vás sekci Podcasty a videa, kde najdete zajímavé rozhovory s zkušenými analytiky a ekonomickými experty. Popovídáme si o tržních trendech, strategiích pro osobní finance nebo odborně rozebereme aktuální události. Nalaďte se a investujte s rozvahou.
Aleš Rod řídí výzkumné projekty Centra ekonomických a tržních analýz. Zároveň je členem správní rady Anglo-americké univerzity a členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Jeho výzkumný zájem se týká ekonomie regulace. V současnosti konzultuje projekty z digitální ekonomiky pro veřejný i soukromý sektor v ČR i v zahraničí. Se Štěpánem za mikrofonem pohovořili o aktuálních ekonomických tématech a zto z různých perspektiv.
Lubomír Lízal je český ekonom. V minulosti působil na pozici člena bankovní rady ČNB a na pozici člena dozorčí rady společnosti ČEZ. Rovněž byl konzultantem Světové banky a členem Národní ekonomické rady vlády. V současné době působí jako docent na ČVUT a rovněž je členem řady renomovaných vědeckých rad. Se Štěpánem se na mikrofon pobavili o nastavení měnové politiky, návrzích Národní ekonomické rady vlády a fungování energetických burz.
Daniela Drtinová je moderátorka, spolumajitelka DVTV a novinářka. V letech 1993 až 2014 působila v České televizi. Následně založila s Martinem Veselovským první internetovou televizi DVTV, kde moderuje diskusní pořady. Daniela Drtinová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde získala malý i velký doktorát. Za svou práci byla oceněna Cenou Karla Havlíčka Borovského. Se Štěpánem si do podcastu Offline přišla popovídat o své letité žurnalistické praxi, plánech, některých rozhovorech i dalších tématech, které souvisejí s vydáváním nezávislého obsahu.
Tomáš Nidetzký je ekonom, který donedávna zastával pozici viceguvernéra České národní banky. Dříve působil na mnoha významných pozicích v soukromém sektoru. Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele řídil Pojišťovnu České spořitelny či zastával pozici generálního ředitele obchodu a člena představenstva NN Penzijní společnosti pro ČR. Se Štěpánem se v podcastu bavili o inflaci, zásazích do ekonomiky i tom, jaké trendy a možný vývoj lze očekávat v nejbližších obdobích.
Ondřej Koběrský je známý youtuber, který popularizuje investování pro širokou veřejnost. Na svém kanálu má již téměř 40 tisíc odběratelů. Řadí se mezi dlouhodobé, hodnotové a konzervativní investory, kteří se nesnaží provádět spekulativní obchody. Jeho videa si proto oblíbili i zkušení investoři. Se Štěpánem se bavili o mladých investorech, sociálních sítích, ale také o aktuální situaci na trzích, jeho přístupech i konkrétních položkách jeho akciového portfolia.
Mojmír Hampl je český ekonom, předseda Národní rozpočtové rady, bankéř a publicista s tituly z Vysoké školy ekonomické v Praze a University of Surrey ve Velké Británii. Většinu svého dosavadního profesního života zasvětil České národní bance, kde byl historicky nejdéle sloužícím viceguvernérem. Se Štěpánem se pobavili o současné situaci, státních financích, důchodech a řadě dalších společenských i ekonomických témat.
Jako jubilejní 100. epizodu pořadu Offline Štěpána Křečka, který vychází pod hlavičkou BH Securities již více než 3 roky, přinášíme posluchačům záznam z osobního diskusního setkání hlavního ekonoma BHS s jeho podcastovými hosty z řad významných osobností české ekonomiky. Hlavním tématem debaty byla právě probíhající energetická krize, ale zaznívaly i další zajímavé názory a úhly pohledu.
Jiří Příhoda je český výtvarný umělec, který působí na pomezí sochařství, objektu a architektury. V minulosti se také věnoval videoartu. Mimo to je autorem architektonického designu řady výstav a expozic v galeriích a muzeích umění. Žije v USA a je držitelem ceny Jindřicha Chalupeckého. V roce 2022 uvedl v pražské Galerii Rudolfinum svou výstavu Void (Prázdnota), která se návštěvnicky zařadila mezi dosud vůbec nejúspěšnější. Se Štěpánem si do studia přišel popovídat o osobní i umělecké cestě, tvorbě, kulturních rozdílech, ale i dalších tématech, ve které společné povídání vyústilo.
Jiří Gavor vystudoval jadernou a fyzikálně inženýrskou fakultu ČVUT a dlouhodobě se zabývá situací na energetickém trhu. Jako výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií se pokouší zkvalitňovat poskytování služeb na trzích s elektřinou a plynem. Rovněž působí na pozici jednatele společnosti ENA, která se věnuje poradenství v oblasti energetiky. Do podcastu za Štěpánem dorazil diskutovat o současné energetické krizi, jejích příčinách, dopadech na spotřebitele i možných cestách, jak se z ní vymanit.
Vojtěch Bednář je firemní sociolog a lektor. Pomáhá firmám pracovat s lidmi, podporuje manažery a vedoucí pracovníky. Rovněž píše knihy, naposledy o vedení v krizi či o tom, jak vyjít se svým šéfem. Se Štěpánem si do podcastu přišel popovídat o vztahu zaměstnanců a šéfů, firemní kultuře i chování lidí na sociálních sítích.
Petr Honzejk pracoval v Českém rozhlase, kde zastával pozice reportéra a editora vysílání. Později se stal šéfredaktorem Radiožurnálu. Následně zamířil do Hospodářských novin, kde nadále působí jako komentátor. Získal Novinářskou cenu v kategorii nejlepší komentář a Cenu Ferdinanda Peroutky. Se Štěpánem si povídali o novinařině, současné geopolitické situaci, válečném konfliktu na Ukrajině, ale také třeba o nadcházejících prezidentských volbách.
Svět velkých financí a tradingu na burzách je nyní otevřenější, než kdy dřív. Investiční strategie, které byly dříve výsadou malé skupiny finančníků, jsou dnes přístupné každému, kdo si zřídí účet u brokera, kterých je celá řada. Než se ale investor vrhne do světa obchodování akcií, měl by znát základní termíny a principy.
Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?
Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.
Newsletter
Mějte přehled s newsletterem. Nenechte si ujít nejnovější zprávy o investicích a ekonomice. Jednou týdně vám pošleme:
3 nejčtenější články
s hodnotnými informacemi,
3 názory analytiků
kteří se těmto tématům věnují každý den,
nová videa a podcasty
k prohloubení vašich znalostí.