Čína vyměřila technologickým firmám pokuty za nenahlášení starých kontraktů

Čínské úřady vyměřily technologickým firmám pokuty za nenahlášení desítek starých kontraktů...

Čína vyměřila technologickým firmám pokuty za nenahlášení starých kontraktů
 Redakce
Redakce

Čínské úřady vyměřily technologickým firmám pokuty za nenahlášení desítek starých kontraktů. Postih se dotkne i společností Alibaba, Baidu a JD.com. Dnes o tom informoval server CNBC.

Podniky podle čínského regulačního úřadu neoznámily 43 kontraktů, které uzavřely v některých případech už v roce 2012. Protože tak podle úřadu porušily antimonopolní zákony, musí každý z nich zaplatit 500.000 jüanů (1,8 milionu Kč), což je podle čínského práva maximální pokuta za takový prohřešek.

Reklama


Nejstarší neoznámená dohoda byla podle úřadu akvizice z roku 2012, kterou uzavřela společnost Baidu a její partner. Nejnovější pak byla dohoda z roku 2021 mezi Baidu a čínskou automobilkou Zhejiang Geely Holdings o vytvoření nové společnosti, která bude vyrábět elektromobily.

Reklama


Čína nově zesiluje kontrolu nad internetovými firmami. Změnu doposud benevolentního přístupu zdůvodňuje rizikem zneužití tržní síly k potlačení hospodářské soutěže, rizikem zneužití údajů o spotřebitelích a porušováním jejich práv.


Zdroj: ČTK

Reklama

Vědomosti dne

Proč cena zlata stále roste?

Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?

Jak začít investovat

Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.

Co je inflace a jak se projeví v investování?

Již druhá polovina roku 2021 přinášela první predikce možného turbulentního růstu cen v následujícím obdobím. V České republice v té době také začala pomalu stoupat míra meziroční inflace. Ze standardních z posledních let 2-3 % se inflace ke konci roku vyšplhala na 6,6 % a další růst na sebe nenechal dlouho čekat.

Reklama
Reklama