Offline Štěpána Křečka

Lukáš Kudláček: Čína je kulturně a morálně vyhladovělá

Lukáš Kudláček je portfolio manažerem BHS a zároveň ředitelem výzkumného institutu IRCC, který se věnuje výzkumu zločinů komunismu se zaměřením na Čínu. Na akciových trzích se pohybuje od roku 2008, kdy nejprve pracoval jako investiční poradce, poté jako burzovní makléř, správce portfolia Family office a od roku 2018 působí ve společnosti BHS. Mimo svou profesní dráhu na kapitálových trzích se zabývá ekonomickou, geopolitickou a bezpečnostní analýzou, orientovanou zejména na Čínu. V podcastu byl u Štěpána již podruhé. Tentokrát se však více než o akciích, na která samozřejmě došlo také, bavili o Číně, její kulturní tradici i stávající situaci v aktuálním geopolitickém kontextu. TIP - Poznejte Čínu před komunismem: https://cs.shenyun.com/

Artur Gevorkyan: Burza nám pomůže v dalším rozvoji

Artur Gevorkyan je zakladatel, majoritní vlastník a generální ředitel společnosti Gevorkyan, světového inovátora a globálního lídra v oblasti práškové metalurgie, který je na trhu již 25 let a dodává do více než 40 zemí světa. Společnost jako první slovenská firma letos vstoupí na pražskou burzu, kam si jde pro investorské peníze pro svůj další rozvoj. Se Štěpánem si v podcastu popovídali o firmě, jejím byznysu i výhledech, které má po této potenciálně dosud nejvyšší emisi na trhu START.

Daniel Münich: V ekonomii není nikdy nic zadarmo

Docent Daniel Münich je akademický ekonom. Působí v doktorském programu CERGE-EI, společného pracoviště Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy, kde se dlouhodobě zabývá problematikou ekonomie trhu práce, školství a výzkumu. Kromě výzkumné a pedagogické činnosti v posledních patnácti letech také působil jako expert či poradce v rámci projektů Evropské unie, Mezinárodního měnového fondu, OECD, Světové banky a řady národních institucí. Se Štěpánem si v podcastu popovídali o současném válečném konfliktu a jeho možných dopadech na hospodářství a společnost, ale také o řadě dalších, nejen ekonomických témat.

Karel Janeček: Bez svobody by život vůbec neměl smysl

Karel Janeček je český matematik, bojovník proti korupci, autor volebního systému D21 - Janečkova metoda a kandidát na post prezidenta. Přednášel finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je spoluzakladatelem společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Je zakladatelem Nadačního fondu proti korupci, založil také Institute H21, Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu (dnes Nadační fond Neuron na podporu vědy), Nadační fond pomoci a platformu Znesnáze21, Nadaci Karla Janečka a nadaci Science 21. Se Štěpánem si povídali o současné situaci na Ukrajině, jeho filantropických aktivitách a řadě dalších aktuálních témat, včetně jeho kandidatury na post hlavy státu.

Jindřich Šídlo: Média nikdy nemají být na něčí straně

Jindřich Šídlo je známý žurnalista. Svou práci započal v Českém deníku, poté působil v Respektu a dále v redakci Mladé fronty Dnes. Jako vedoucí redaktor pracoval v Hospodářských novinách. Rovněž řídil domácí zpravodajství v České televizi a nyní působí v redakci Seznam Zprávy. Za novinářskou práci získal mnoho ocenění. Se Štěpánem si přišel do podcastu popovídat o českých médiích, novinářské práci a řadě aktuálních témat.
Reklama

Martin Řezníček: Amerika je rozdělená úplně ve všem

Martin Řezníček je reportérem a moderátorem České televize, uvádí hlavní zpravodajské relace Události a Události, komentáře. Pět let působil jako zahraniční zpravodaj ČT ve Washingtonu a dřív i jako redaktor české redakce BBC v Praze a Londýně. Do podcastu Offline Štěpána Křečka se přišel podělit o své zkušenosti a příběhy z jeho pracovního působení v Americe, ale odpovídal také na otázky z oblastí médií a společenského dění obecně.

Radim Pařík: Pravda do vyjednávání nepatří

Radim Pařík je známý český vyjednávač, který za svůj život vyjednal více než dva tisíce smluv za desítky miliard korun. Absolvoval výcvik vyjednávání podle modelu americké FBI a program vyjednávání na Harvardu. Přednáší vyjednávání na vysokých školách v ČR a na Univerzitě St. Gallen ve Švýcarsku. Se Štěpánem si přišel popovídat o tom, jak spolu jako lidé v různých situacích komunikujeme a vyjednáváme.

Danuše Nerudová: Potřebujeme štíhlý a efektivní stát

Danuše Nerudová je česká ekonomka a vysokoškolská pedagožka. V roce 2018 byla jmenována rektorkou Mendelovy univerzity v Brně. Jako předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody pracovala na penzijní reformě. Zároveň je členkou iniciativy KoroNERV-20. Se Štěpánem se bavili o státním rozpočtu, důchodové reformě a inflaci.

Stanislav Trávníček: Energetická krize pohledem regulátora

Stanislav Trávníček je předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Získal inženýrský i doktorský titul z elektrotechniky se zaměřením na ekonomiku a řízení energetiky. Tomuto oboru se následně věnoval v podstatě celý svůj profesní život. Se Štěpánem do podcastu Offline přišel probrat řadu témat, které jsou v současné době energokrize a rostoucích cen energií velmi aktuální.

Tomáš Sedláček: Stabilitu jsme zaměnili za růst

Tomáš Sedláček je český ekonom, myslitel a vysokoškolský pedagog. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla a ministra financí. Od roku 2009 je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), kde se stal garantem pro veřejné finance. Přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a také na University of New York in Prague. V roce 2011 se stal členem správní rady Nadačního fondu proti korupci. Zároveň je lektorem European Leadership & Academic Institute v Praze. Jeho hlavní publikace Ekonomie dobra a zla byla přeložena již do 23 jazyků. Sám sebe označuje s nadsázkou za „filosofujícího ekonoma“. Pozvání do podcastu Offline přijal již podruhé a také tentokrát společně se Štěpánem probrali řadu aktuálních, ale také velmi nadčasových témat.
Reklama

Vědomosti dne

Jak obchodovat s akciemi

Svět velkých financí a tradingu na burzách je nyní otevřenější, než kdy dřív. Investiční strategie, které byly dříve výsadou malé skupiny finančníků, jsou dnes přístupné každému, kdo si zřídí účet u brokera, kterých je celá řada. Než se ale investor vrhne do světa obchodování akcií, měl by znát základní termíny a principy.

Proč cena zlata stále roste?

Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?

Jak začít investovat

Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.

Reklama
Reklama