Václav Loula pracoval v letech 1979–1981 na pozici vedoucího odboru řízení a kontroly jakosti společnosti Chemopetrol. V letech 1982–1992 působil jako specialista pro národohospodářské koncepce pro oblast ropy a petrochemie. V letech 1992–1993 byl vedoucím odboru marketingu a tiskový mluvčí pro společnost Benzina. V dalších letech byl obchodním ředitelem, ředitelem pro jakost a vnější vztahy Benziny a od roku 2015 až do současnosti je poradcem, expertem a uznávaným odborníkem v petrolejářském průmyslu. Současně působí také jako odborný mluvčí ČAPPO a předseda Výboru pro certifikaci výrobků. Se Štěpánem se setkali na jedné ze společenských akcí automobilového fondu a zapovídali se o automobilismu i ekonomice. "Slovo dalo slovo", padlo pozvání a vznikl tento zajímavý rozhovor ve studiu na atraktivním témata kolem pohonných hmot, která rezonují současnou společností.
Tomáš Enge je automobilový závodník, který startoval téměř ve všech prestižních závodech po celém světě. Jako doposud jediný Čech pilotoval vůz Formule 1. S Tomášem se Štěpán setkal na akci pořádané fondem Engine Classic Cars. Výsledkem bylo pozvání do studia a toto příjemné povídání na rozličná témata z oblasti vrcholového motorsportu i Tomášovy úspěšné kariéry.
Alexandr Vondra začínal svou politickou kariéru v disentu, spoluzakládal Občanské fórum a v jeho bytě v Trojanově ulici vznikl pozdější týdeník Respekt. Vystudovaný přírodovědec pracoval po revoluci jako poradce Václava Havla, stál u zrodu české zahraniční politiky, Visegrádské spolupráce i vstupu do NATO. Čtyři roky působil jako český velvyslanec ve Washingtonu. Po několika letech působení ve vrcholné politice na ministerských postech odešel do soukromého sektoru a odstěhoval se na venkov. V roce 2019 se z 15. místa kandidátky prokroužkoval do Evropského parlamentu. Se Štěpánem si přišel popovídat o aktuálním dění ve světě, jeho mocenském rozložení a třeba i o tom, jak se dívá na aktuální trendy v oblasti udržitelného rozvoje a Green Dealu.
Tomáš Etzler pracoval jako novinář České televize a CNN. Jako první Čech získal Cenu Emmy. Proslavil se svými reportážemi z Číny. Nově vydal dokumentární film Nebe a knihu Novinářem v Číně. Se Štěpánem si ve studiu povídali o současné Číně, její politice, ale také společenském vývoji a souvislostech s děním v okolním světě tak, jak je vidí na základě svých profesních i osobních zkušeností, které s touto zemí má.
Petr Fejk je manažer, člověk mnoha zájmů, s velmi pestrou kariérní zkušeností. Začínal jako středoškolský učitel literatury a historie, nejvíce se ale zviditelnil v úloze ředitele Zoo Praha, kterou během 13 let proměnil ze staré, šedivé instituce na jednu z nejkrásnějších a nejuznávanějších zoo světa. Vedle toho i šéfoval rockovému klubu, hrál divadlo nebo vedl Českou národní budovu v New Yorku. Poslední jeho aktivitou je kniha Jak se dělá zoo, kterou si sám vydal a jezdí s ní po Čechách číst a přednášet. Petr Fejk je držitelem titulu Manažer roku (2005), Marketér roku (2006) a Ceny ministra životního prostředí ČR (2008). Se Štěpánem si povídali o jeho životě, profesní dráze i řadě témat z jeho současného života.
Dana Drábová je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a místostarostkou Pyšel. Dále je držitelkou tří doktorátů a byla jí udělena medaile Za zásluhy I. stupně. Se Štepánem si v podcastu Offline povídali o energetice a budoucím vývoji našeho energetického mixu.
Tatiana Čabáková se narodila a vyrostla v Martině, ve městě, které leží v údolí mezi Malou a Velkou Fatrou. Díky tomu celoživotně miluje tyto kopce, kam rádi jezdí i čeští turisté. Vystudovala žurnalistiku v Bratislavě, kde později pracovala ve Slovenském rozhlasu. Do Prahy se přestěhovala za svým manželem, žije tady již 23 let. Kromě toho, že pracuje v Českém rozhlasu jako moderátorka a editorka slovenského vysílání, již 20 let vede Nadaci pro rozvoj vzdělání. A právě především o této nadaci, kterou BH Securities dlouhodobě podporuje, si přišla popovídat se Štěpánem do studia. Výsledně však diskuse přinesla i další, širší témata, jako jsou například odliv mladých talentů ze Slovenska, úloha novinářské profese či širší pojetí a výklad svobody tak, jak jí dnes můžeme vnímat a vykládat.
Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme poslední, závěrečnou epizodu, v níž společně probrali další řadu investorských témat i konkrétních akciových titulů.
Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme druhý z nich, který se již zaměřoval na konkrétní segmenty akciového trhu, jejich šampiony a poražené. I tentokrát vznikla zajímavá diskuse plná nových vhledů a úhlů pohledu. Příjemný poslech!
Radovan Vávra je milující manžel, hrdý otec, pravidelný psovod a primitivní antikomunista. Vystudoval ekonomii, dříve vedl Komerční banku, dnes je uznávaným investorem. Se Štěpánem již v květnu tohoto roku natočili podcast o ekonomických a investičních tématech, který se setkal s velmi kladným ohlasem. A právě proto se setkali ve studiu podruhé, aby mohli diskutovat znovu a více do hloubky. Výsledkem je seriál podcastů o třech dílech, které vám představíme postupně. Dnes vám přinášíme první z nich, který se zabýval především makroekonomickými tématy a hospodařením státu. V následujících dvou dílech si pak budete moci poslechnout o konkrétních akciových titulech, názorech na ně i praktických investorských strategiích.
Jiří Grund je prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), vystudoval MSc a MBA na Nottingham Trent University (UK). V minulosti řídil marketing a komunikaci ve společnostech Microsoft, na Ministerstvu obrany či v Českých radiokomunikacích. Od roku 2017 se v barvách APMS aktivně podílí na vytváření lepšího prostředí pro budování telekomunikační infrastruktury v ČR. Je ženatý, má 3 děti. Se Štěpánem si v podcastu povídali o telekomunikačním businessu, jeho konkrétních dopadech na život v Česku i možných směrech, kterými se může vydávat.
Svět velkých financí a tradingu na burzách je nyní otevřenější, než kdy dřív. Investiční strategie, které byly dříve výsadou malé skupiny finančníků, jsou dnes přístupné každému, kdo si zřídí účet u brokera, kterých je celá řada. Než se ale investor vrhne do světa obchodování akcií, měl by znát základní termíny a principy.
Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?
Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.
Newsletter
Mějte přehled s newsletterem. Nenechte si ujít nejnovější zprávy o investicích a ekonomice. Jednou týdně vám pošleme:
3 nejčtenější články
s hodnotnými informacemi,
3 názory analytiků
kteří se těmto tématům věnují každý den,
nová videa a podcasty
k prohloubení vašich znalostí.