Podcasty a videa

Hlubší pronikání do problematiky investování nemusí vždy znamenat studování grafů a pročítání sáhodlouhých zpráv. Připravili jsme pro vás sekci Podcasty a videa, kde najdete zajímavé rozhovory s zkušenými analytiky a ekonomickými experty. Popovídáme si o tržních trendech, strategiích pro osobní finance nebo odborně rozebereme aktuální události. Nalaďte se a investujte s rozvahou.

Martin Souček: Zkuste s námi změnit svět

Martin Souček je bývalý úspěšný manažer, otec dvou dcer, ultracyklista a filantrop. Martin stál při zrození projektu Domestici, který vznikl, aby pomohl rozšířit povědomí o paliativní péči v České republice a pomohl nám všem  připravit se na situaci, jež je v životě každého nevyhnutelná. Se Štěpánem si povídali na téma charitativních projektů, převrácení životního stylu vzhůru nohama a paliativní péče.

Martin Chlad: Vývoj vinařství v Čechách a na Moravě

Martin Chlad je prezident svazu vinařů České republiky, sportovec, gurmán a milovník českého a moravského vína. V minulosti pomáhal jako marketingový poradce několika významným společnostem. Od roku 2012 působil jako obchodní a marketingový ředitel Svazu vinařů, kterého se v roce 2021 stal prezidentem. Se Štěpánem si povídali na téma historie a vývoje vinařství v České Republice, a také o zavádění spotřební daně na víno.

Jadran Šetlík: Fotím osobnosti, nikoliv celebrity

Jadran Šetlík je světově proslulým fotografem. Ve své práci se zaměřil především na portréty žen v rozmanitých podobách. Věnoval se i reklamním fotografiím či architektuře. Mezi stovkami portrétů, které za léta své tvůrčí činnosti vytvořil, patří na čestné místo fotografie Raquel Welchové, Anthonyho Quinna či Giny Lollobrigidy a mnoha dalších včetně českých i slovenských osobností. Se Štěpánem se do podcastu přišel pobavit o svém životě, bohaté kariéře i fotografickém řemeslu a jeho proměně.

Martin Pýcha: Ceny potravin už na úroveň před krizí nikdy neklesnou 2/2

Martin Pýcha je předsedou Zemědělského svazu ČR a vedle toho také viceprezidentem Agrární komory ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Družstevní asociace ČR. Na mezinárodní úrovni zastupuje zájmy českých zemědělců v evropské organizaci COPA/ COGECA. Rovněž je sedminásobným mistrem České republiky a vítězem Mistrovství Slovenské republiky v plesových choreografiích. Se Štěpánem se přišel do podcastu pobavit o cenách potravin a problémech současného zemědělství a potravinářství.

Martin Pýcha: Ceny potravin už na úroveň před krizí nikdy neklesnou 1/2

Martin Pýcha je předsedou Zemědělského svazu ČR a vedle toho také viceprezidentem Agrární komory ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Družstevní asociace ČR. Na mezinárodní úrovni zastupuje zájmy českých zemědělců v evropské organizaci COPA/ COGECA. Rovněž je sedminásobným mistrem České republiky a vítězem Mistrovství Slovenské republiky v plesových choreografiích. Se Štěpánem se přišel do podcastu Offline pobavit o cenách potravin a problémech současného zemědělství a potravinářství.
Reklama

Tomáš Zástěra: Inspiraci na fórky beru z toho, co žiju

Tomáš Zástěra se dlouhodobě věnuje moderování. Širší veřejnosti se vryl do paměti internetovým pořadem Nekecej! Dříve moderoval Snídani s Novou. Dnes je moderátorem rádia Evropa 2. Jako herec účinkoval ve filmu Hitler: vzestup zla. Rovněž se účastnil reality show Survivor Česko & Slovensko. Se Štěpánem se v podcastu bavili o jeho životní i profesní cestě, showbyznysu i světě médií.

Tereza Pergnerová: V devadesátkách nebyl svět tolik zašmodrchanej

Tereza Pergnerová je česká moderátorka. Proslavila se v hitparádě Eso vysílané v devadesátých letech. Později moderovala například vyhlášení cen Český slavík nebo reality show VyVolení. Aktuálně spolupracuje s televizí Nova na pořadu Mise nový domov. Založila Nadační fond Terezy Pergnerové, který pomáhá rodinám v těžkých životních situacích. Se Štěpánem si povídala o fenoménu devadesátých let, ale také její profesní i životní cestě.

Tomáš Halík: Svobodné rozhodování je náročná cesta

Tomáš Halík je profesorem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora. Od roku 2004 je farářem nově zřízené pražské akademické farnosti. Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími a papež Benedikt XVI. ho jmenoval čestným papežským prelátem. Získal nespočet ocenění a v roce 2014 bylo jeho celoživotní dílo oceněno Templetonovou cenou. Se Štěpánem v podcastu diskutovali nad řadou nejen teologických otázek.

Simona Kijonková: Stagnace vede k lenosti

Simona Kijonková je úspěšná česká podnikatelka, zakladatelka technologicko-logistické firmy Zásilkovna a také spolumajitelka a generální ředitelka holdingu Packeta. S ekonomem Štěpánem Křečkem si do podcastu Offline přišla popovídat o své podnikatelské cestě, životních hodnotách a přístupech, vzniku Zásilkovny a businessu, ale také ekonomice, investování či České poště.

Martin Kovář: Hlavní hráči dnešní světové politické scény

Martin Kovář je profesor historie a jeden z největších českých odborníků na dějiny 20. století. Působí jako zástupce vedoucího Katedry hospodářských dějin na VŠE v Praze. Je bývalým prorektorem Univerzity Karlovy. Na serveru INFO.CZ píše o historii a natáčí podcast Historie očima Martina Kováře a je také spoluautorem podcastu Nový svět. Se Štěpánem Křečkem diskutovali řadu otázek týkajících se současného dění ve světě v různých souvislostech.
Reklama

Vědomosti dne

Proč cena zlata stále roste?

Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?

Jak začít investovat

Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.

Co je inflace a jak se projeví v investování?

Již druhá polovina roku 2021 přinášela první predikce možného turbulentního růstu cen v následujícím obdobím. V České republice v té době také začala pomalu stoupat míra meziroční inflace. Ze standardních z posledních let 2-3 % se inflace ke konci roku vyšplhala na 6,6 % a další růst na sebe nenechal dlouho čekat.

Reklama
Reklama