Penta zahájila výstavbu projektu Mocca v Praze
Developerská část Penta Real Estate stejnojmenné investiční skupiny zahájila výstavbu 290 bytů v projektu Mocca v pražských Vysočanech. Stát budou mezi ulicemi Sokolovská a Drahobejlova, nedaleko stanice metra Českomoravská nebo městského parku Podviní. Penta o tom informovala v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.
Podle serveru Seznam Zprávy se měl projekt začít stavět již dříve, stavbu ale zastavily stížnosti ze strany sousedských spolků.
Mocca bude mít byty o dispozicích od 1+kk po 5+kk a podle Penty by se mělo jednat o nadstandardně vybavený a vystavěný projekt. "Vysočany se mění z někdejší průmyslové čtvrti na jedno z nejlepších míst k životu v širším centru Prahy, a my se na této proměně rozhodně chceme podílet," řekl ředitel Penta Real Estate pro ČR David Musil.
Na práci byly podle firmy využity například značkové materiály od předních světových výrobců keramiky, velkoformátových obkladů, dlažeb a koupelnových baterií. Dřevěná okna jsou vybavena izolačními trojskly. Všechny byty mají třívrstvé dřevěné podlahy, teplovodní podlahové topení a technologii výměny vzduchu s rekuperací tepla šetřící náklady na vytápění. Část bytů má také klimatizační jednotky a předokenní elektrické žaluzie.
"Těžíme z oživení trhu, klesajících hypoték a především z toho, že stavíme architektonicky zajímavý projekt na jednom z nejhezčích míst ve Vysočanech," řekl obchodní ředitel Penty Real Estate Pavel Streblov. Uprostřed projektu vznikne také soukromý vnitroblok se zelení a stromy o velikosti 2300 metrů čtverečních. Součástí dvora by pak měly být také lavičky, odpočinkové zóny a altán.
Za architektonickým návrhem stojí ateliér ADNS architekti založený Martinem Němcem a Petrem Dvořákem. Architekti studia dříve spolupracovali například na stavbě Danube House v Karlíně, holešovického přístavu Prague Marina či na výstavbě nové budovy Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici. Rezidence svou architekturou podle Penty naváže na historii místa, kde se již od roku 1922 pražila káva značky Julius Meinl.
Podle serveru Seznam Zprávy prodražilo zdržení výstavby náklady na projekt o 50 milionů korun. Cena každého bytu se tak ve finálním součtu kvůli tomu prodražila o 150.000 korun. Penta pro server uvedla, že výstavba nebyla pozastavena na základě žádného konkrétního argumentu, jako jsou výška stavby, architektura, hluk, prašnost nebo světelnost. Projekt se ale přesto zastavil, i když byl v souladu s územním plánem a ze strany úřadů se žádné vážné námitky neobjevily.