Offline Štěpána Křečka

Martin Pýcha: Ceny potravin už na úroveň před krizí nikdy neklesnou 2/2

Martin Pýcha je předsedou Zemědělského svazu ČR a vedle toho také viceprezidentem Agrární komory ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Družstevní asociace ČR. Na mezinárodní úrovni zastupuje zájmy českých zemědělců v evropské organizaci COPA/ COGECA. Rovněž je sedminásobným mistrem České republiky a vítězem Mistrovství Slovenské republiky v plesových choreografiích. Se Štěpánem se přišel do podcastu pobavit o cenách potravin a problémech současného zemědělství a potravinářství.

Martin Pýcha: Ceny potravin už na úroveň před krizí nikdy neklesnou 1/2

Martin Pýcha je předsedou Zemědělského svazu ČR a vedle toho také viceprezidentem Agrární komory ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Družstevní asociace ČR. Na mezinárodní úrovni zastupuje zájmy českých zemědělců v evropské organizaci COPA/ COGECA. Rovněž je sedminásobným mistrem České republiky a vítězem Mistrovství Slovenské republiky v plesových choreografiích. Se Štěpánem se přišel do podcastu Offline pobavit o cenách potravin a problémech současného zemědělství a potravinářství.

Tomáš Zástěra: Inspiraci na fórky beru z toho, co žiju

Tomáš Zástěra se dlouhodobě věnuje moderování. Širší veřejnosti se vryl do paměti internetovým pořadem Nekecej! Dříve moderoval Snídani s Novou. Dnes je moderátorem rádia Evropa 2. Jako herec účinkoval ve filmu Hitler: vzestup zla. Rovněž se účastnil reality show Survivor Česko & Slovensko. Se Štěpánem se v podcastu bavili o jeho životní i profesní cestě, showbyznysu i světě médií.

Tereza Pergnerová: V devadesátkách nebyl svět tolik zašmodrchanej

Tereza Pergnerová je česká moderátorka. Proslavila se v hitparádě Eso vysílané v devadesátých letech. Později moderovala například vyhlášení cen Český slavík nebo reality show VyVolení. Aktuálně spolupracuje s televizí Nova na pořadu Mise nový domov. Založila Nadační fond Terezy Pergnerové, který pomáhá rodinám v těžkých životních situacích. Se Štěpánem si povídala o fenoménu devadesátých let, ale také její profesní i životní cestě.
Reklama

Tomáš Halík: Svobodné rozhodování je náročná cesta

Tomáš Halík je profesorem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Od roku 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora. Od roku 2004 je farářem nově zřízené pražské akademické farnosti. Papež Jan Pavel II. ho jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími a papež Benedikt XVI. ho jmenoval čestným papežským prelátem. Získal nespočet ocenění a v roce 2014 bylo jeho celoživotní dílo oceněno Templetonovou cenou. Se Štěpánem v podcastu diskutovali nad řadou nejen teologických otázek.

Simona Kijonková: Stagnace vede k lenosti

Simona Kijonková je úspěšná česká podnikatelka, zakladatelka technologicko-logistické firmy Zásilkovna a také spolumajitelka a generální ředitelka holdingu Packeta. S ekonomem Štěpánem Křečkem si do podcastu Offline přišla popovídat o své podnikatelské cestě, životních hodnotách a přístupech, vzniku Zásilkovny a businessu, ale také ekonomice, investování či České poště.

Martin Kovář: Hlavní hráči dnešní světové politické scény

Martin Kovář je profesor historie a jeden z největších českých odborníků na dějiny 20. století. Působí jako zástupce vedoucího Katedry hospodářských dějin na VŠE v Praze. Je bývalým prorektorem Univerzity Karlovy. Na serveru INFO.CZ píše o historii a natáčí podcast Historie očima Martina Kováře a je také spoluautorem podcastu Nový svět. Se Štěpánem Křečkem diskutovali řadu otázek týkajících se současného dění ve světě v různých souvislostech.

Jindřich Vobořil: Prohibice je špatný sociální experiment

Jindřich Vobořil patří mezi přední české odborníky na drogovou problematiku. Aktuálně zastává pozici Národního protidrogového koordinátora, na které působil již v letech 2010 až 2018. Rovněž je ředitelem Společnosti Podané ruce o.p.s., která poskytuje komplexní systém adiktologických služeb. Se Štěpánem si v podcastu povídali o závislostech a návykových látkách, ale také o edukaci, prevenci a právním rámci dnes vedeného boje s drogami.

Tomáš Sedláček: Na Ukrajině se bojuje o ducha Evropy

Tomáš Sedláček je český ekonom, myslitel a vysokoškolský pedagog, který vyučuje na Metropolitní univerzitě Praha. Sám sebe označuje s nadsázkou za „filosofujícího ekonoma“. V minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla a ministra financí. Rovněž působil v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Jeho hlavní publikace Ekonomie dobra a zla byla přeložena již do 23 jazyků. S hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem si v podcastu Offline povídali o prezidentských volbách, válce na Ukrajině a dalších nejen ekonomických tématech.

Miroslav Bárta: Civilizace je na rozhraní, budoucnost je na nás

Miroslav Bárta vystudoval egyptologii a pravěkou a raně středověkou archeologii na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2009 byl jmenován profesorem pro obor egyptologie. Intenzivně se zabývá vývojem a kolapsem komplexních společností, koordinuje interdisciplinární výzkumy Českého egyptologického ústavu a zabývá se též archeologickým a kulturně-historickým pozadím Starého Zákona. Je držitelem řady ocenění a autorem mnoha úspěšných knih. Se Štěpánem si v podcastu Offline povídali o vzestupech a pádech civilizací, egyptologii, společenské smlouvě a dalších aktuálních tématech.
Reklama

Vědomosti dne

Jak obchodovat s akciemi

Svět velkých financí a tradingu na burzách je nyní otevřenější, než kdy dřív. Investiční strategie, které byly dříve výsadou malé skupiny finančníků, jsou dnes přístupné každému, kdo si zřídí účet u brokera, kterých je celá řada. Než se ale investor vrhne do světa obchodování akcií, měl by znát základní termíny a principy.

Proč cena zlata stále roste?

Zlato je cenný kov, který provází lidstvo po tisíciletí. Vždy bylo symbolem bohatství a napříč věky vždy dokázalo udržet svou hodnotu. A právě v tom spočívá jeho přitažlivost pro investory. Je to aktivum, které dlouhodobě obstálo přes všechny krize a ekonomické turbulence. Proč je zlato dobrá investice a proč jeho cena dlouhodobě roste?

Jak začít investovat

Investování je jedním ze způsobů, jak se účinně bránit proti inflaci a ochránit své peníze. Základem však je, poznat nejprve své možnosti, preference a stanovit si realistická očekávání. Váš investiční plán by měl počítat se třemi základy investování - výnosem, rizikem a likviditou.

Reklama
Reklama